Otevřít menu

Na úvodní stranu Městská knihovna Jablonné v Podještědí

Návštěv :
Celkem : 24116
Týden : 27
Dnes : 0

Poděkování sponzorovi 2018

V listopadu daroval Fond EUROWAG, nadace Via, knihovně finanční dar v hodnotě 7.600,-Kč za účelem pořádání aktivit pro děti. Do Jablonného přijelo Studio bez kliky (https://www.bezkliky.eu/) a přivezlo svou "starobylou" tiskárnu. Tři tiskařské dílny pro děti 1. stupně byly poučné i zábavné. Na konec každé dílny si všechny děti vytvořily svou vlastní listinu, kterou datem a jménem dítěte krasopisem doplnil pan "písař".
Zpětná vazby od dětí i učitelek byla skvělá.
Děkuji i touto cestou Nadaci Via za její dar, který téměř stem dětem zpříjemnil a novými zajímavými informacemi vyplnil 60 minut jednoho všedního školního dne.


Poděkování sponzorovi 2017

Firma W.A.G. payment solution, a.s. darovala knihovně v tomto roce finanční dar ve výši 5.200,-Kč. Finanční prostředky byly použity na nákup projekčního plátna a věšáku do knihovny.  


Poděkování sponzorům 2016

Děkuji těmto sponzorům, kteří přispěli v r. 2016 na 95. výročí od založení první české knihovny spolkem Sokol v Jablonném. Díky jejich příspěvkům mohlo být znovu upravené a vytištěné leporelo pro děti
o Jablonném a cca 240 dětí 1. stupně mohlo shlédnout dvě představení,
tzv. „Listování" = scénického čtení.

Knihovna získala na finančních darech celkem 13.500,-Kč od:

Nadace Preciosa
Delta-HL, spol.s.r.o.
Paní Tamara Ottová
Truhlářství Kobryn


 

Poděkování mysliveckému sdružení Hubert 2015

Za to, že jsme předloni (2013) na podzim sbírali s dětmi (i rodiči) kaštany a žaludy pro zvířátka, dostali jsme od mysliveckého sdružení Hubert finanční dar.

Za něj jsme pořídili: velký zelený polštář na sezení pro více dětí, malý rozkládací gauč pro nejmenší děti, nízký stolek se šesti židličkami, vysoký stůl a úzkou skříňku. Dětské odělení je teď veselejší Smile.                                                                                                


Poděkování sponzorům, díky kterým vzniklo obrázkové leporelo o Jablonném a okolí 2012

V prosinci 2012  vyšlo omalovánkové komiksové leporelo pro děti o Jablonném, jeho historických stavbách a okolí.Leporelo by nevzniklo, kdyby nebylo sponzorů.

Děkuji:

Podještědským Pardálům, o.s. za finanční příspěvek na odměnu pro ilustrátorku leporela Pavlínu Kourkovou (www.kourkova.cz) a firmám I.S.R., s.r.o. Děčín,  Kobryn s.r.o. Heřmanice a paní Tamaře Ottové za finanční příspěvky na tisk leporela.


Poděkování sponzorům při dovybavení knihovny při jejím stěhování 2011

V měsíci květnu 2011 se stěhovala knihovna do nových prostor na náměstí vedle radnice. Jelikož prostředků na vybavení knihovny bylo málo, byli osloveni místní podnikatelé a firmy.

Díky jejich štědrosti bylo vybráno 36.000,-Kč a za tyto prostředky bylo pořízeno:

- koberec do dětského koutku v oddělení pro děti, dva otočné stojany na časopisy do oddělení pro děti a dospělé, část výpůjčního pultu, dva stolky pod počítače pro veřejnost, dekorace do dětského oddělení, stolní a deskové hry pro děti, laminovačka s příslušenstvím, páková řezačka.

Děuji níže uvedeným sponzorům, kteří přispěli na vybavení nové knihovny.

Jsou to:  

Delta HL s.r.o.         CL-EVANS, s.r.o.           PENTA spol. s.r.o.

Nadace Preciosa            Truhlářství Milan Kobryn        Josef Peluňka-výroba z plastů   

MONT OCEL HANUS s.r.o.            Podještědští Pardálové, o.s.

TJ Tatran Jablonné v Podještědí          Kovovýroba Krob, s.r.o.